Cenzúra v Pravde?

Autor: Dušan Deván | 26.6.2006 o 10:15 | Karma článku: 13,08 | Prečítané:  3874x

Komentátor denníka Pravda Dag Daniš sa dnes snažil písať o neprijateľnosti finančného pozadia strany SMER. Má však problém – majiteľa denníka Pravda.

Dag napísal niekoľko veľmi trefných viet:

Povedané na rovinu - prezident Gašparovič je z toho istého politického klanu ako šéf Smeru Fico. Za prezidentskou kampaňou Gašparoviča stáli tie isté podnikateľské a finančné skupiny, aké stoja v pozadí Smeru. A v pozadí skrachovaného HZD. To bol hlavný dôvod, prečo socialista Fico podporoval nacionalistu Gašparoviča. Tie isté dôvody a to isté pozadie dnes prezidenta tlačia k tomu, aby vstúpil do povolebného boja -a pomáhal napĺňať ciele R. Fica. Vtip je v tom, že práve pochybné pozadie Ficovho Smeru a Gašparovičovho HZD je bariérou, ktorá bráni kresťanským demokratom prikývnuť.“

V tejto fáze jeho komentáru som si ešte stále myslel, že hovorí o majiteľovi denníka Pravda Jurajovi Širokom. Potom však prišla veta, po ktorej mi padla sánka:

„Pomôcť si však môžeme tým, čo ešte pred voľbami povedali M. Dzurinda a V. Mečiar. Smer podľa nich financujú podnikateľské skupiny okolo Vladimíra Poóra, bývalého privatizéra = sponzora HZDS...“

A kde je meno Juraja Širokého? Snáď si len Široký nezmenil meno na tri bodky? Alebo nás chce denník Pravda presviedčať, že v poslednej show Daniela Krajcera SITO pred voľbami nepovedal Vladimír Mečiar ako sponzora SMERu vedľa Vladimíra Poóra aj meno Juraja Širokého a Dzurinda mu na to nepritakal? Že by to bol hromadný sluchový klam?

Pravda sa do témy sponzorov SMERu nemusela navážať. Ale urobila to. A urobila to spôsobom, ktorý inteligentnú časť jej čitateľov upozornil na to, čo sa v denníku deje. Je jedno či išlo o autocenzúru Daga Daniša, cenzúru zo strany jeho nadriadených alebo o snahu oboch prepašovať niečo do novín poza chrbát majiteľa s nádejou, že inteligentný čitateľ si to Širokého meno domyslí. Všetky tri možnosti mi ostro pripomínajú komunizmus. Myslel som si, že to už je za nami. Možno som sa – istý čas – ani nemýlil. Teraz to ale vyzerá inak – že sa to vracia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Dno poslanca Blahu

Dno je, keď ťa prídu zavraždiť k tebe domov za to, že si napísal o našich ľuďoch.

DOMOV

Zmenky Kočner skrýva. Prokurátor hovorí, že si poradia aj bez nich

Kočnerovi a Ruskovi hrozí 12 až 20 rokov.


Už ste čítali?