reklama

Neschopný, neschopnejší, Valentovič

Je to ako priama úmera. Čím bližšie je 30. apríl, teda deň keď sa skončia vysoké dotácie štátu do zdravotníctva, tým nižšia je miera súdnosti konania ministra Ivana Valentoviča. Ale niet sa čo čudovať – nič iné ako veľké prd tu po človeku, čo svojho času takmer priviedol do nútenej správy Spoločnú zdravotnú poisťovňu, ani zostať nemôže.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

Skúsme si zrekapitulovať čo nám súdruh Valentovič prichystal: 

1. myslí si, že pacientom pomôže, ak zdravotným poisťovniam zakáže dosahovať zisk

V skratke: Vďaka možnosti generovať zisk tu máme viac zdravotných poisťovní a tak začína vznikať efektívna konkurencia. Poisťovne sa konečne začali predbiehať o čo najlepšiu ponuku zdravotnej starostlivosti. Keďže súkromné poisťovne prichádzajú s lepšími podmienkami pre ľudí, prechádza k nim stále viac ľudí. A osobný vplyv ministra zdravotníctva na prerozdeľovanie desiatok miliárd zo štátnych poisťovní do „správnych“ zdravotníckych vreciek sa vytráca. A to všetko je vina súkromných poisťovní. Tak ich Valentovič trestá. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. myslí si, že pacientom pomôže, ak im zoberie právo na voľbu zdravotnej poisťovne

V skratke: Ak to prejde, veľa ľudí stratí právo vybrať si kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a budú odkázaní na to, čo im ponúknu štátne poisťovne. A keďže týmto štátnym poisťovňam pribudne aj kompletná skupina dôchodcov, znamená to že pomer medzi nárokmi pacientov v štátnych poisťovniach a ich finančné možnosti sa otočí výrazne v neprospech pacientov. Jediný, kto na tom zarobí bude minister zdravotníctva, ktorý bude môcť rozhodovať o „správnom“ smerovaní ďalších a ďalších miliárd. 

3. myslí si, že pacientom pomôže, ak ON určí, ktoré nemocnice treba zrušiť

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V skratke: V normálnom svete máme poisťovne, ktoré objednávajú služby (zdravotnú starostlivosť) pre svojich klientov (pacientov). Citlivo zvažujú, či budú mať menšiu sieť kvalitnejších alebo väčšiu a dostupnejšiu sieť menej kvalitných zariadení. Vedia, že ak urobia chybu, prídu o klientov. Valentovič si však o sebe myslí, že on sám vie lepšie čo potrebujú pacienti, ako samotní pacienti a ich poisťovne. A hlavne - vie, do ktorého zdravotníckeho „vrecka“ má ísť koľko peňazí.

4. myslí si, že vypĺňanie idiotských formulárov o ročnom zúčtovaní poistenia, ľudia rok či dva navyše „vydržia“

V skratke: Získa súkromná osoba Ivan Valentovič väčší vplyv na prerozdeľovanie miliárd v zdravotníctve, ak pomôže pacientom od buzerácie vo forme ročných zúčtovaní? Nie, súkromná osoba Ivan Valentovič tým nič nezíska. Tak prečo by ho mali zaujímať ľudia a myl by to zrušiť? 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

5. myslí si, že zdravotníctvu pomôže, ak budú zdravotné poisťovne používať peniaze poistencov na platenú inzerciu, v ktorých bude Valentovič rozprávať o sebe aký je dobrý

V skratke: Je lepší dôkaz o tom, že štátne poisťovne nie sú motivované používať peniaze pacientov v ich prospech, ale v prospech politikov, ako keď dve štátne zdravotné poisťovne už teraz (v konkurenčnom prostredí) zaplatia ministrovi inzertný priestor, na ktorom Ivan Valentovič kladie „správne“ otázky Ivanovi Valntovičovi a sám sebe si na ne aj „správne“ odpovedá? 

Po prečítaní tohto zhrnutia si každý súdny človek pomyslí: Buďto ten Deván na niečo dôležité naschvál zabudol a úplne od veci tu kydá na toho dobrého uja, čo nás chce zachrániť od vrahov zo súkromných zdravotných poisťovní, alebo je ten Valentovič fakt úplne dementný.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Priznávam, zabudol som. Zabudol som povedať, prečo sa Valentovič správa ako dement. Nie, nie je to preto že by bol tupý. Je to len preto, že rovnako ako ostatní v SMER-e verí, že s podporou ľudí v prieskumoch verejnej mienky sa môže správať ako boh a rozhodovať úplne o všetkom. A tak si povedal, že použije supermetódu mediálneho úspechu, ktorý tu už roky neohrozene používa Robert Fico. Získa podporu ľudí, potom moc presahujúcu rámce ústavy a slušnosti a napokon aj obrovské peniaze. Tá metóda má nasledovné zásady: 

  1. Vyber si správneho nepriateľa – takého, ktorý je prirodzene nepopulárny väčšine ľudí (na Slovensku pre ktoré je najtypickejším zo všetkého závisť to znamená vybrať si takého, ktorému väčšina má čo závidieť).

  2. Presvedč všetkých, že tvoji názoroví a politickí oponenti a tento nepriateľ sú jedna ruka. Neboj sa klamať, väčšina médií nemá čas na dlhé a nudné vysvetľovanie niečoho tak obyčajného a zároveň zložitého, ako je pravda.

  3. Vyhlás im vojnu. V médiách.

  4. Dobre si vopred priprav a v mediálnej vojne používaj jednoduché vety (v reklamnom biznise tomu hovoria posolstvá). Musia mať maximálne 10 sekúnd, aby sa redaktorom ľahko neskrátené nastrihli do správy v televízii a zároveň aby si ich ľudia ľahko zapamätali. Neboj sa klamať, veď vieš prečo z toho nič nehrozí.

  5. Nehovor fakty, povedz rovno hodnotenia. Fakty sú len podklady pre tvorbu názorov, ak dáš ľuďom hotové názory, nebudú musieť použiť mozog, čo je presne to, čo pri večerných správach potrebujú. Neboj sa klamať.

  6. Vystupuj málo, nenechávaj priestor na otázky, hovor len o tom, o čom chceš ty hovoriť a nie o tom, na čo sa ťa chcú novinári spýtať. Ak sa to nedá a niečo sa pýtajú, spomeň si na bod dva a namiesto odpovede ohováraj nepriateľov. Neboj sa klamať.

  7. Vždy hovor hodnotenia ako prvý. Nech iní reagujú na teba, nie ty na nich. Neboj sa klamať. 

Dalo by sa ukázať na niekoľkých prípadoch mediálnych „vojen“ z ktorých okrem bu-bu-bu nič nebolo, že tieto zásady sú Ficovou bibliou. Ale spolieham na inteligenciu a pamäť čitateľov, a namiesto Fica svoju pozornosť presuniem späť na súdruha Valentoviča.

Súdruh minister Valentovič totiž zlyhal už v prvom bode. Výber nepriateľa. Súkromným zdravotným poisťovniam niet čo závidieť. Nerobia nič iné, než to, že sa dôsledne starajú o svojich klientov. Ak chce Valentovič získať osobný vplyv nad ešte viac miliardami ako má teraz, nepoškodí iba súkromné poisťovne. Poškodí hlavne ich klientov. Namiesto Jánošíka, čo bohatým berie a chudobným dáva, je z Valentoviča iba šialený komunistický tyran, ktorý pre rozšírenie osobnej moci nad miliardami v zdravotníctve, neváha škodiť aj miliónom obyčajných ľudí.

Byť celkom neschopný a chorobne túžiť po obrovskej osobnej moci je všade vo svete vstupenka medzi pološialených úbožiakov na okraji spoločnosti. Na Slovensku za éry Roberta Fica je to základným predpokladom, aby Vás predseda vlády označil za najlepšieho ministra zdravotníctva aký tu kedy bol. Alebo sa prípad Jahnátek nezopakuje?

Dušan Deván

Dušan Deván

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek ako vy. Pracujem, nekradnem, neklamem, platím dane. A potom sa nestačím čudovať, ako ľudia platení aj z mojich daní nepracujú, klamú a kradnú. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu